DİL SEÇENEKLERİ

Arabic Arabic English English German German Turkish Turkish
Pts – Cuma: 10:00 – 19:00
Cumartesi : 10:00 - 17:00
+90 (380) 524-97-10
ozelduzcedis@gmail.com

FOSFOR PLAK OKUMA CİHAZI

Fosfor, dişlerin ve ağızların dijital görüntülerini almak için fosfor plakalı diş radyografi tekniklerinde kullanılır. Fosfor plak diş radyografi, çeşitli diş hekimliği uzmanları tarafından kullanılan bir dijital görüntüleme teknolojisidir. Fosfor plak dental radyografi teknolojisine çok büyük avantajlara sahiptir. En büyük avantajı dijital sensörlerden çok daha düşük ücrette olmasıdır. Hem diş hekimleri hem de diğer sıhhat personelleri, dijital görüntüleme için fosfor plakalarına geçişin daha fazla kolaylık sağladığını dile getirmektedir.
 Fosfor Plakların Avantajları Nelerdir?
  Fosfor plak, filme benzer bir tarzda çalışır ancak filmlerden çok daha fazla avantajlara sahiptirler. Ananesel filmden çok daha dayanıklıdır. Fosfor plak, bir işlemci ihtiyacını ortadan kaldırır. Kullanımı için rastgele bir kimyevi madde gerektirmez. Bir sefer silindikten ve sterilize edildikten sonra yine kullanılabilirler.
  Hızlı bir şekilde işlenip bilgisayara taşınabilen ve daha sonra binlerce sefer tekrar kullanılabilen yüksek çözünürlüklü diş görüntülerini sunar. Fosfor plak diş radyografi teknolojisinin bir başka çekici özelliği, diğer diş görüntüleme teknolojilerine mukayese et, yedek sensörlerin düşük ücretidir. Kullanımı kolay ve konforludur. Çok az sayıda personel ve asgari personel eğitimi gerektirir. Fosfor plak, uzun vadede sensörlerden daha uygun fiyatlıdır. Herkes için doğru olmalarına karşın, fosfor plak sistemleri, büroya dijital radyografi ilave etmek isteyen diş hekimleri tarafından düşünülmelidir. Görüntülerin daha iyi kalite kontrolü, rastgele bir yetersiz görüntüyü hemen geri almaya imkan verir. Fosfor plaklar teşhis ve tanı emeliyle kullanılabilme olanağına sahiptir.
 Fosfor Plak Nasıl Çalışır?
  Hasta ağzına yerleştirilen fosfor plaklar üzerine aktarılan x-ray görüntüleri tarayıcı tarafından, fosfor plağın ebatına göre yüksek hızda taranır. Elde edilen dijital intraoral görüntüler bilgisayar ortamına oldukça yüksek çözünürlükte aktarılır. Dijital fosfor plaklar esnektir, ince ve kablosuzdur. Fosfor plak sistemi esnek olduğu için intraoral bölgede istenilen açılarda yerleştirilebilir. Fosfor plak, uygun ve hassas görüntüler ele geçirmeyi sağlar. Fosfor plakların üzerinde bulunan X-ray görüntüleri silinebilir.
Call Now Button