DİL SEÇENEKLERİ

Arabic Arabic English English German German Turkish Turkish
Pts – Cuma: 10:00 – 19:00
Cumartesi : 10:00 - 17:00
+90 (380) 524-97-10
ozelduzcedis@gmail.com

CERRAHİ ÇEKİMLER

Cerrahi Çekim

Dişler çürük, travma gibi sebeplerle kaybedilebilir. Bu durumda dişlerin çekimi yapılır. Diş çekiminde dişlerin görünen kısımlarından destek alınarak kökleri çıkartılır. Bazı durumlarda dişler ağız içerisinde görülmezler, aşırı derecede çürümüş ve görünen kısımları yok olmuş, kökler de diş eti içerisinde kalmış olabilir. Buna ek olarak, özellikle 20 yaş dişleri hiç çıkmamış olarak kalabilir. Bu durumdaki dişler cerrahi çekim yöntemiyle çekilirler.

Cerrahi diş çekimi normal diş çekiminde yapılan anestezi ile yapılır. Dişe ulaşmak için önce diş eti açılır ve özel aletlerle diş üzerindeki kemik kaldırılarak diş çekilir. Cerrahi diş çekimine kapalı çekim de denir. Çekimden sonra diş eti dikiş atılarak kapatılır ve bir hafta sonra dikişler de alınır.

Cerrahi çekimde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Çekim bölgesi iyi temizlenmeli ve mikrop kapmamasına dikkat edilmelidir. Bunun için yumuşak diş fırçası kullanılarak yavaş hareketlerle fırçalama yapılır, ilave olarak gargara yapılması da iyi olur.

Cerrahi çekim sonrasında çenede şişme ve morarma olabilir. Çekimden sonra o bölgeye 24 saat civarında buz uygulamak şişmenin az olmasını sağlar.

Call Now Button